Wakacyjny wyjazd

Marzymy o urlopie, wypoczynku i relaksie. Często planujemy urlop już zimą i czekamy aż nadejdzie. Wyjeżdżamy do pięknego kurortu, zachwycamy się przyrodą, a tam czają się bakterie, które porywają nas do toalety i często pół lub więcej wyjazdu każą pozostać w czterech ścianach na muszli klozetowej.

Biegunka!!! Kto ją miał wie jak jest męcząca i niebezpieczna. Mikroorganizmy, które spotykamy w innych krajach szczególnie dla nas egzotycznych powodują wielkie spustoszenie w naszych jelitach. Musimy uważać na dzieci i osoby starsze, które szybciej niż pozostali mogą się odwodnić.

Do podstawowych metod walki z niedopuszczeniem do zakażenia patogenami jest dokładne i częste mycie rąk, jedzenie głównie gotowanych potraw, obieranie owoców i warzyw oraz zakaz picia wody z kranu.

Niestety często zabiegi te nie są wystarczające, szczególnie w stosunku do osób, które mają silnie rozwinięty węch i smak lub mają problemy z układem pokarmowym. Warto wtedy zadbać o właściwą probiotykoterapię przed i w trakcie wyjazdu.

Na temat dobroczynnego działania niektórych mikrobów wiemy już coraz więcej, więc jesteśmy wstanie indywidualnie dobrać probiotyki. Jest to uzależnione od osoby i jej uwarunkowań zdrowotnych. Dzięki probiotykoterapii możemy być pewni, że podczas wyjazdu nie dopadnie nas „zemsta faraona”.

Zadbaj o swój układ pokarmowy!!!

Zostaw odpowiedź